Plaża w Dziwnówku, 100 metrów od ośrodka Zorza.

Dziwnówek, zachód słońca na plaży.

Miejscowości Gminy Dziwnów nie miałyby takiego magnetycznego uroku (przyciągającego rokrocznie tłumy turystów z kraju i zagranicy), gdyby nie kąpieliska. Dodajmy, że ich łączna długość wynosząca blisko 2000 tysiące metrów, sytuuje Gminę Dziwnów w grupie najdłuższych kąpielisk w kraju.
Gminne kąpieliska rokrocznie zaliczają się do grupy najczystszych na bałtyckim wybrzeżu i poprzez posiadanie wysokich standardów sanitarnych, mogą poszczycić się certyfikatem tzw.

BŁĘKITNEJ FLAGI

czytaj więcej: http://blekitnaflaga.org/wyroznione-obiekty/

Na szerokich i czystych plażach każdy z turystów może bezpiecznie i bez obawy  o jakiekolwiek zanieczyszczenia oddać się morskim kąpielom. To właśnie w DziwnowieDziwnówku, ŁukęcinieMiędzywodziu, pod okiem wykwalifikowanych ratowników, każdy miłośnik słonecznych i morskich kąpieli może poczuć na sobie rozbijające się fale morskie i skorzystać ze sprzętu oferowanego przez plażowe wypożyczalnie. A właśnie z myślą o turystach – miłośnikach morskich kąpieli, Gmina Dziwnów zadbała, aby w każdej miejscowości było co najmniej jedno, oferujące wysokie standardy kąpielisko.

Dziwnówek – kąpielisko położone między odcinkiem 100 m na wschód od ul. 1 Maja do ul. Plażowej o długości linii brzegowej wynoszącej prawie 400 metrów. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 2-2,5 tysiąca. Infrastruktura kąpieliska to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Kamieńskiej i ul. 1 Maja. Zejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się na przedłużeniu ulicy 1-Maja.

Kąpielisko jest strzeżone w okresie od 15 czerwca do 15 września, przy czym w okresie od 15 czerwca do 30 czerwca obsadzone są dwa stanowiska ratownicze (strzeżonych jest 200 metrów plaży). W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia obsadzone są cztery stanowiska ratowniczne (strzeżonych jest 400 metrów plaży), natomiast od 1 września do 15 września bezpieczeństwa kąpiących się strzeże jedno stanowisko ratownicze (strzeżonych jest 100 metrów plaży). Ratownicy pełnią dozór w godzinach 9.00-17.00 każdego dnia kalendarzowego (w okresie od 15 czerwca do 15 września).

źródło: dziwnów.pl

Zobacz remont na plaży w pod koniec roku 2018

https://youtu.be/S97tLFJJaAE