W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

Dziwnówek. Mało znana historia, cz. 1

15 marca 1945 roku, dwa dni po zakończeniu walk jakie o Dziwnówek prowadziły oddziały polskiej 2 „Warszawskiej” Dywizji Piechoty (im. Henryka Dąbrowskiego) na miejscowej plaży miały miejsce symboliczne zaślubiny z morzem. Inicjatorem i pomysłodawcą tego aktu, był Dowódca 5 Pułku Piechoty pułkownik Antoni Szabelski, który w ten sposób chciał podkreślić obecność polskich żołnierzy na bałtyckim wybrzeżu. Od kilku lat aby uczcić pamięć żołnierzy walczących o Dziwnówek, w każdym roku  w dniu 15 marca odbywają się w ramach rajdu zmotoryzowanego, symboliczne zaślubiny na plaży w Dziwnówku.

Powszechnie uważa się ze pierwsze zaślubiny z morzem miały miejsce w Kołobrzegu (patrz np. film pt. 4 Pancerni I pies), jednak  nie jest to prawdą. Poniżej kalendarium tego wydarzenia.

Zaślubiny Polski z morzem – patriotyczny akt, który wydarzył się:

10 i 11 lutego 1920 w Pucku,

15 marca 1945 w Dziwnówku,

17 marca 1945 w Mrzeżynie,

18 marca 1945 w Kołobrzegu.

Czytaj więcej na ten temat:

TUTAJ

TUTAJ

TUTAJ

źródło: wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Zaślubiny z morzem w Dziwnówku 1945.
Menu
Skip to content