W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

Wyspa Chrząszczewska

Wyspa Chrząszczewska,

ciekawa atrakcja w okolicy

KamieńPomorski – 8 km od ORW Zorza

Wyspa Chrząszczewska

Trzecia co do wielkości polska wyspa leży na Zalewie Kamieńskim i jest połączona ze stałym lądem pomostem. Jej główną atrakcję stanowi Królewski Głaz przy północnych brzegach, od którego pochodzi nazwa miasta. Kamień ma 20 m obwodu, ale widać tylko wierzchołek o obwodzie 3,5 m. Dawniej był trzykrotnie większy, jednak w XIX w. rozbito go, by pozyskać materiał do budowy dróg. Legenda głosi, że Bolesław Krzywousty w 1121 r. przyjmował na nim defiladę floty pomorskiej. Aby dotrzeć do Królewskiego Głazu, ze wsi Chrząszczewo trzeba jechać drogą w prawo, a 150 m przed znakiem Buniewice skręcić ponownie w prawo w małą akacjową alejkę. Dalej trzeba iść prosto i nad zalewem skierować się w lewo. Rozciąga się stąd ładny widok na akwen i Kamień Pomorski.

Po drodze mija się szyby naftowe. Można pójść dalej na zachód do Buniewic, a następnie inną drogą asfaltową wrócić do Chrząszczewa. Na północ od wsi wyrasta kurhan megalityczny.

Królewski Głaz – Opowieść o Wieczności

W wodach Zalewu Kamieńskiego, niedaleko północnego brzegu Wyspy Chrząszczewskiej, spoczywa Królewski Głaz. To ogromny głaz narzutowy, który od 1959 roku jest chroniony jako pomnik przyrody nieożywionej. Jego szara barwa zawdzięcza kwarcowi, a różową skaleniom i plagioklazom.

Związane są z nim dwie legendy:

  1. Według pierwszej, Bolesław Krzywousty w 1121 roku stał na tym głazie, przyjmując defiladę żeglarzy. To miejsce było świadkiem wielkich wydarzeń.
  2. Druga legenda mówi o czarcie, który został wygnany z pobliskiego grodu. Obiecał olbrzymowi znaleźć mu partnerkę, jeśli ten zniszczy gród. Olbrzym chciał najpierw zobaczyć partnerkę. Z wody wyłoniła się idealna kandydatka, ale okazało się, że to podstępny czart. Olbrzym cisnął w niego ogromnym głazem. Czart zamienił się w żabę, ale kamień go przygniótł, i tak jest do dziś.

Królewski Głaz to nie tylko skała – to świadek historii, miejsce, gdzie czas płynie inaczej. Niech jego opowieść stanie się częścią twojej wyprawy do Kamienia Pomorskiego. 🌊🗿🌟

Dreżewo – wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Karnice. We wsi znajduje się XIX wieczny pałac zbudowany w stylu neogotyckim. Wokół park z między innymi kasztanami jadalnymi i miłorzębami.

Atrakcje:

XIX-wieczny pałac, zbudowany przez szczecińskiego Radcę handlowego Schlutowowi. W 1890 roku pałac spalił się doszczętnie. Jego odbudową zajęli się nowi właściciele Boninowie, którzy założyli przy nim duży park. W parku rosną m.in. kasztany jadalne i miłorzęby. Pałac wznosi się na skarpie, swym wyglądem przypomina budowlę obronną. Do Dreżewa najlepiej dojechać własnym środkiem lokomocji, choć w sezonie letnim kursuje kolejka retro.

Menu
Skip to content