W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

Turystyka i szkolenia z dofinansowaniem UE

Unia europejska

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Zorza to firma, która posiada wszelkie zezwolenia na organizację grupowych wyjazdów dla osób korzystających z dofinansowania ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) i EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego). Nasze działania obejmują szeroki zakres usług, w tym:

  1. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem: Organizujemy turnusy rehabilitacyjne, które łączą aspekty usprawniające z rekreacją. Nasze programy zawierają kursy komputerowe oraz trening kompetencji społecznych pod nadzorem doświadczonego psychologa.
  2. Warsztaty i szkolenia: Współpracujemy z instytucjami takimi jak PCPR, GOPS, MOPS, OPS, ROPS, stowarzyszenia osób niepełnosprawnych, fundacje i związki emerytów, rencistów i inwalidów. Nasze warsztaty i szkolenia obejmują różne tematy, od florystyki i gastronomii po obsługę komputera i aplikacje społecznościowe.
  3. Wyjazdy integracyjne: Dla młodzieży i seniorów, zarówno tych przewlekle chorych, jak i z rodzin zastępczych czy problemami wychowawczymi. Organizujemy również wyjazdy sportowe z programem sportowym.
  4. Doświadczenie i skuteczność: Nasza firma zdobyła duże doświadczenie przy organizacji różnorodnych wyjazdów. Współpracujemy z wieloma instytucjami, realizując nawet najbardziej skomplikowane usługi.

Ośrodek Zorza to nie tylko miejsce przy plaży, ale przede wszystkim miejsce, gdzie dbamy o zdrowie, rehabilitację i dobre samopoczucie naszych gości. 🌊❤️

Większość powyższych usług organizujemy kompleksowo, tzn. zajmując się usługą całościową obejmującą nadzór i organizację od chwili wyjazdu

oraz

z miejsca zamieszkania do chwili powrotu, do miejsca zamieszkania.

W przeciągu ostatnich lat firma skutecznie przeprowadziła kilkadziesiąt postępowań z powyższego zakresu.

Dzięki nabytemu doświadczeniu ORW ZORZA gotowy jest podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanej usługi.

Firma proponuje organizację m.in.

– Program nauki niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością

– Program psychoterapeutyczny

– Program rozwijający zainteresowania i uzdolnienia : plastyczne, informatyczne

– Program szkoleniowy : kurs ABC przedsiębiorczości, kurs decoupage, kurs założenia i prowadzenia spółdzielni socjalnej, kurs założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, kurs księgowości w działalności gospodarczej.

Jak również kurs BHP, kurs bukieciarstwa, kurs fotografiki komputerowej, kurs języka migowego, kurs kadry i płace, kurs komputerowy i obsługi Internetu, kurs księgowości, kurs nauki języka obcego.

Kurs pierwszej pomocy, kurs projektowania graficznego, kurs projektowania stron „www”, kurs rękodzielnictwa, kurs wizażu, kurs nauki automasażu, kurs nauki dietetycznego żywienia.

Kurs nauki zdrowego żywienia, seminarium na temat podstawowych ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych, kurs – prace sekretarskie i obsługa urządzeń biurowych.

Kurs prawa pracy, terapia psychologiczna, terapia sensoryczna, terapia taktylna, warsztaty -aktywizacja zawodowa.

Warsztaty – aktywizacja społeczno-zawodowa, warsztaty kompetencji społecznych, warsztaty plastyczne, kurs Nornic Walking

– Usprawniająco-rekreacyjny

Ośrodek Zorza w Dziwnówku, jako jeden z bardzo nielicznych na polskim wybrzeżu posiada wpis do rejestru ośrodków PFRON na wszystkie dysfunkcje i może przyjmować osoby ze wszystkimi chorobami.

Możemy zaoferować zabiegi rehabilitacyjne wraz z bogatym programem szkoleniowym dla  Uczestników z następującymi schorzeniami:

Głuchoniewidomi, Jąkający się, Kobiety po mastektomii, Osoby po laryngektomii, z alergią, z autyzmem,  z celiakią, z chorobami dermatologicznymi, z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami neurologicznymi, z chorobami przemiany materii, z chorobami reumatycznymi, z chorobami skóry, z chorobami układu krwiotwórczego, z chorobami układu moczowo-płciowego,  z chorobami układu pokarmowego,  z chorobami wymagającymi leczenia, z dietami eliminacyjnymi,  z chorobą alzheimera,  z chorobą Parkinsona,   z cukrzycą,  z fenyloketonurią,  z hemofilią,  z mukopolisacharydozą,  z mukowiscydozą,  z mózgowym porażeniem dziecięcym,  z niedoczynnością tarczycy,  z przewlekłym zapaleniem trzustki,  z przewlekłymi, chorobami wątroby,  z rozszczepem wargi i podniebienia,  z wadami genetycznymi,  z wadami postawy,  z zaburzeniami depresyjnymi,  z zaburzeniami głosu i mowy,  z zaburzeniami nerwicowymi,  z zaburzeniami psycho-organicznymi, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego,  z zespołem downa,  z zespołem marfana,  z zespołem willipradera, ze schorzeniami dermatologicznymi,  ze schorzeniami endokrynologicznymi,  ze schorzeniami kręgosłupa,  ze schorzeniami laryngologicznymi,  ze schorzeniami metabolicznymi,  ze schorzeniami onkologicznymi,  ze schorzeniami reumatycznymi , ze schorzeniami skóry ,  ze schorzeniami układu immunologicznego ,  ze schorzeniami układu oddechowego ,  ze schorzeniami złego wchłaniania ,  ze skoliozą ,  ze stwardnieniem rozsianym ,  z chorobą psychiczną,  z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich,  z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,  z dysfunkcją narządu słuchu,  z dysfunkcją narządu wzroku,  z padaczką ,  z upośledzeniem umysłowym,  ze schorzeniami układu krążenia.

Menu
Skip to content