W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

Kamień Pomorski.

Kamień Pomorski

to miasteczko,

w którym historia splata się z romantycznymi opowieściami tylko 8 km od ORW Zorza

Przywitajmy się z nim jak z dawnym przyjacielem, który zawsze ma coś do opowiedzenia.

Jeśli chcesz zrobić coś jeszcze bardziej romantycznego, polecam odwiedzić Wzgórze Żalnik. Na południu miasta (dojście ulicą Kościuszki) znajduje się wzgórze Żalnik, gdzie wśród drzew i drewnianych wojów słowiańskich stoi stary gotycki kościół św. Mikołaja z XIV wieku, który położony jest na Wzgórzu Żalnik inaczej zwanym, Wzgórzem Wisielców o wysokości 24 m. n.p.m.

 Molo Miłości 🎈💕💔 które przyciąga zakochanych z całego świata. To romantyczne miejsce, gdzie porzucone serca zostawiają swoje ślady. Zakochani wrzucają do wody pierścionki, symbolizując wieczną miłość. Spacerując po molo, możesz poczuć magię tych chwil i zastanowić się, jak wiele dziwnych i zastanawiających historii skrywa ta woda.

Wzgórze Żalnik – Widok na Wieczność

To miejsce, gdzie czas zdaje się zatrzymywać, a widok na miasto i okolicę jest niezwykły. Na szczycie wzgórza stoi dumnie gotycki kościół św. Mikołaja, który przenosi nas w inny wymiar. Jego masywne mury ukrywają tajemnice minionych wieków, a wnętrze w stylu barokowym zachwyca niespotykanym pięknem.

Jest to idealne miejsce, by złożyć przysięgę miłości i związać się na zawsze.

Kościół Świętego Mikołaja – Opowieść o Miłości

Kościółek św. Mikołaja, ufundowany w XIV wieku, jest świadkiem wielu romantycznych chwil. To tutaj odbywają się śluby, a para młoda wchodzi przez drewniane drzwi, by złożyć przysięgę. Wnętrze wypełniają dźwięki organów z 1669 roku, a ambona z 1682 roku przypomina o historii tego miejsca. Świątynia ta jest jak skrzynia pełna wspomnień, gdzie miłość i wierność przekraczają granice czasu.

Miejsce dla Zakochanych

Wzgórze Żalnik to romantyczne miejsce, gdzie kamienie mają dusze, a drzewa skrywają sekrety. Spacerując po jego zboczach, można poczuć magię przeszłości i wyobrazić sobie, jak wiele par przysięgało sobie miłość w cieniu starych murów. To miejsce, gdzie czas płynie inaczej, a miłość jest wieczna. Jeśli szukasz idealnego miejsca na ślub, Wzgórze Żalnik w Kamieniu Pomorskim jest gotowe przyjąć zakochanych. Niech ta opowieść o miłości stanie się częścią twojej historii. 🌟💒❤️

To miejsce, które oferuje piękne widoki na miasto i okolicę. Możesz tam zorganizować piknik lub po prostu usiąść i podziwiać zachód słońca.

Kamień Pomorski to idealne miejsce dla zakochanych, które oferuje wiele romantycznych atrakcji. 🌅🛥️🍦

Zabytki:


Dwór kurii biskupiej

 jego nieoficjalna nazwa to pałac biskupi, położony przy placu katedralnym. W dawnych dokumentach czytamy, że w XIV – XVII wieku dwór służył jako siedziba kurii biskupiej.

Katedra

należy do największych obiektów zabytkowych Kamienia Pomorskiego. W dawnych czasach w katakumbach katedry chowano biskupów kamieńskich i książąt zachodniopomorskich. W zabytkowych wnętrzach katedry od 1965 roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Wirydarz katedralny – z początku XIV wieku to jedyny wirydarz wzniesiony przy katedrze w Polsce. W przeszłości pełnił funkcję miejsca do publicznych pokut, nabożeństw, medytacji. Jest najbardziej cichym i uroczym zakątkiem zabudowań katedralnych dzięki otaczającej go zieleni. W 1881 roku odrestaurowano wirydarz, i teraz na jego środku można podziwiać granitową chrzcielnicę-studzienkę z XII wieku.

Skarbiec

 od połowy XIV wieku na terenie katedry nad krużgankami po stronie wschodniego skrzydła dobudowano cztery sale pełniące funkcje skarbca. Według przekazów Jana Długosza był najbogatszym skarbcem w Polsce. Pod koniec drugiej wojny światowej wszystkie skarby zostały wywiezione i od tej pory uznane za zaginione. W dniu dzisiejszym pomieszczeniach skarbca znajduje się muzeum przykatedralne.

Kamieńskie organy

 barokowe organy z 1669 roku ufundowane przez ostatniego z rodu Gryfitów księcia pomorskiego Ernesta Bogusława de Croy i Arechot. Jest to ogromnych rozmiarów instrument – 13 metrów szerokości i 9 metrów wysokości, składał się z 2660 piszczałek. Pierwszy koncert odbył się 1672 roku. W czasie II wojny światowej organy poważnie zostały uszkodzone. Wyremontowano i naprawiono je 1962 roku, dzięki czemu ponownie odzyskały 47 głosów i teraz ma 3300 piszczałek.

Ratusz

 wybudowany został w centrum staromiejskiego rynku na przełomie XII i XIV wieku.

Kościół św. Mikołaja

 jego powstanie datuje się na XIV wiek, wybudowano go z cegły i kamienia narzutowego, bez wieży. W wyniku przebudowań w XVI wieku dobudowano nowe przęsło i pięcioboczną wieżę.

 

Propozycje wycieczek po Gminie Kamień Pomorski:

1. Wycieczka z Kamienia Pomorskiego na Wyspę Chrząszczewską do punktu widokowego przy Głazie Królewskim, symbolu miasta Kamień Pomorski i z powrotem – łącznie ok. 16 km. – Trasa prowadzi drogą asfaltową przez most na rzece Dziwnie, miejscowości Chrząszczewo i Chrząszczewko – po drodze atrakcyjna panorama w stronę Kamienia Pomorskiego. Ostatni odcinek trzeba pokonać drogą gruntową. Na wysokości Głazu klif kilkunastometrowej wysokości, po którym prowadzi strome zejście na brzeg Zalewu Kamieńskiego. Powrót przez Buniewice i Chrząszczewo.

2. Wycieczka oznakowanym szlakiem niebieskim z Kamienia Pomorskiego do Wrzosowa i dalej nad morze do Dziwnówka i z powrotem – łącznie ok. 18 km. – Trasa prowadzi przez kładkę nad Zatoką Karpinką, tereny piaszczyste częściowo porośnięte trzciną i wikliną, następnie drogą asfaltową do miejscowości Żółcino i dalej drogą polną w pobliżu Jeziora Wrzosowskiego z miejscami rozległym widokiem na Zalew Kamieński i Wyspę Wolin – do Wrzosowa. We Wrzosowie na uwagę zasługuje ośrodek agroturystyczny „Pod Kogutem”, proponujący jazdę konną przez cały rok pod opieką doświadczonych instruktorów oraz przejażdżki bryczką po okolicy. Z Wrzosowa do nadmorskiego Dziwnówka pozostaje do pokonania odległość już tylko 2 km.

3. Wycieczka oznakowanym szlakiem niebieskim z Kamienia Pomorskiego przez Skarchowo i Dusino do Połchowa i z powrotem – łącznie około 30 km. W pobliżu tej miejscowości na małej wysepce na Zatoce Cichej – Gardzkiej Kępie – znajdowało się średniowieczne grodzisko, należące do tzw. systemu wczesnego ostrzegania państwa plemiennego Wolinian. W chwili obecnej na wyspie funkcjonuje rezerwat ptactwa wodnego ze stanowiskami lęgowymi czapli siwej oraz kormorana. Widuje się tutaj także orła bielika. Niestety, wyspa od strony lądu jest niedostępna. Pierwszy odcinek trasy – do Skarchowa – prowadzi drogą polną w pobliżu malowniczych rozlewisk rzeki Dziwny (Zatoka Cicha).

W Skarchowie wjeżdżamy na asfalt. Po wizycie w Połchowie można się udać dalej szlakiem przez Kukułowo i Sibin (zabytkowy kościół z XIV w.) do odległego o 22 km od Kamienia Pomorskiego Wolina. Można też wrócić do Dusina i zboczyć ze szlaku do Rozwarowa, by odwiedzić tam miejscową plantację trzciny oraz podziwiać przykłady budownictwa krytego trzciną.

Menu
Skip to content