W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Letnia stolica Polski

 30 km od ORW Zorza

Malowniczy kurort położony między Wybrzeżem Klifowym a Wolińskim Parkiem Narodowym.

Międzyzdroje: To urocze miasteczko nadmorskie, które słynie z pięknej promenady, na której można podziwiać widok na morze i plażę. W Międzyzdrojach znajduje się także wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Warto odwiedzić tu także Molo, które jest jednym z najdłuższych w Polsce.

Zwany również „Perłą Zachodu” przyciąga kilkaset tysięcy turystów rocznie. Ta letnia stolica Pomorza Zachodniego zawdzięcza swoją sławę oryginalnemu, klifowemu krajobrazowi, czystym wodą Zatoki Pomorskiej jak również leczniczemu mikroklimatowi. Międzyzdroje uznawane również za filmową stolice Polski zawdzięczają swoja sławę corocznie odbywającemu się tutaj festiwalowi filmowemu, podczas którego możemy spotkać czołowe osobistości polskiej sceny. Cenne są również solanki chlorkowo-sodowe i bromkowo-żelaziste o bardzo wysokim stężeniu oraz borowin, z tego też względu leczy się tutaj choroby układu oddechowego.

Atrakcje:

Plaża i promenada – do największych atrakcji kurortu zaliczyć możemy plaże z piaszczystymi wydmami. Po wschodniej jej części wyrasta stromy malowniczy klif , a równolegle ciągnie się nadmorska promenada.

Promenada gwiazd – „chodnik” na którym znajdują się odciśnięte dłonie gwiazd polskiej sceny.
O tym, iż szczególnie upodobali sobie to miejsce sławni ludzie świadczy fakt, iż każdego lata na Promenadzie Gwiazd pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych

Molo – blisko muzeum wysuwa się w morze liczące 395 metrów molo. Prowadzi na nie charakterystyczne wejście z dwoma białymi wieżyczkami.

Woliński Park Narodowy– został utworzony w 1916 roku, położony jest na terenie wyspy Wolin. Do walorów tego parku zaliczyć możemy najpiękniejszy odcinek wybrzeża klifowego, lasy bukowe, unikalną deltę Świny oraz przybrzeżny pas wód Bałtyku. Znajdują sie tutaj liczne ślady pozostałości grodzisk jak i również miejsc związanych z osadnictwem i rybactwem sięgających czasów historycznych. Odnaleźć tu możemy również pamiątki jakie pozostawiła II wojna światowa. Bunkier V3 jest jedyną zachowaną w Polsce ekspozycją tajnej broni niemieckiej V3 z czasów II wojny światowej. Ekspozycja umiejscowiona jest w bunkrze, gdzie składane były pociski V3, zaś w pobliżu znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych.

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego- prezentuje przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego. Odnaleźć możemy tutaj bogate zbiory flory i fauny jak i również zbiory przyrody nieożywionej. Do stałych ekspozycji muzeum zaliczyć możemy zbiory geologiczne z wysp Wolin, ptaki występujące na terenie parku, ssaki leśne i ptactwa wodne. Znajduje się również tutaj ekspozycja bursztynu bałtyckiego. Do niebywałych atrakcji należy eksponat pingwina żółto-dziobego z Ameryki Południowej.

Kaczawska Góra – znajduje się we wschodniej części miasta, to romantyczna trasa spacerowa, na której znajdują się 2 głazy – pamiątka zjazdów leśników.

Rezerwat żubrów – powstał w roku 1976 i usytuowany jest 2 km. od miasta. Placówka zawiera wybiegi również dla innych zwierząt leśnych m.in. sarn i dzików.

Szlaki turystyczne Parku Narodowego – czerwony szlak prowadzi wzdłuż morza, zielony w kierunku Jeziora Warnowskiego, zaś niebieski do Lubina i Karnocic. Wędrówkę urozmaicają liczne punkty widokowe jak i napotkane rezerwaty przyrody.

Wzgórze Gosań ( 95 m n.p.m )- najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża usytuowane na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Punkt widokowy, z którego możemy podziwiać rozległa panoramę Zatoki Pomorskiej.

Port rybacki- znajduje się we wschodniej części miasta na plaży. Jest to baza rybacka spółdzielni Certa.

Klify – to najwyższe strome wybrzeże morskie w Polsce, którego wysokość dochodzi do 60 m. Ambrozja – niszcząca działalność fal morskich klifowego wybrzeża każdego roku powoduje ubytek lądu o ok. 80 cm.

Jezioro Turkusowe – to zatopiona kopalnia kredy. Turkusowa barwa wody i malownicze strome brzegi przyczyniły się do tego, że dziś jest to cenny rezerwat krajobrazowy parku.

Grodno – jezioro w kształcie gwiazdy z malowniczą wysepką znajdujące sie w parku. Związana jest z nim legenda o Steńce z Kamienia.

Muzeum Figur Woskowych – znajdują się w nim czasowe wystawy związane z filmem, historią oraz ekspozycja figur aktorów i znanych ludzi.

Punkt widokowy Góra Gosań

jest jedną z licznych atrakcji Międzyzdrojów cieszących się wśród turystów dużą popularnością. Góra Gosań (95 m n.p.m.) to najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża i jednocześnie jeden z ładniejszych krajobrazowo jego fragmentów. Usytuowana na terenie Wolińskiego Parku Narodowego jest jednym z czterech punktów widokowych jakie znajdują się w tym Parku. Zdobycie szczytu wzgórza nie należy do rzeczy trudnych, jednak po przebyciu około 300 metrowego odcinka jaki prowadzi od podnóża góry, zadyszki dostają również najbardziej doświadczeniu turyści. Warto podjąć to małe wyzwanie, choćby tylko dlatego, aby móc podziwiać najcenniejsze walory przyrodnicze Parku. Jednak prawdziwą nagrodą jest wspaniały i zadziwiający widok ukazujący rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej.

Wzgórze Gosań znajduje się około 4 km na północny wschód od Międzyzdrojów, przy szosie nr 102, na odcinku Międzyzdroje – Dziwów, Kołobrzeg. Jadąc szosą należy wypatrywać znaku wskazującego drogę do punku widokowego. Chwilę za nim znajduje się niestrzeżony parking, na którym powinniśmy się zatrzymać. Parking ten, decyzją dyrekcji Narodowego Parku Wolińskiego podjętą w zeszłym roku, jest odpłatny w sezonie letnim. Tuż przy parkingu, po przeciwnej stronie szosy znajduje się oznakowane wejście, które malowniczą ścieżką wśród buczyny pomorskiej prowadzi do punktu widokowego. Punk widokowy czynny jest przez cały rok i bezpłatnie.

Jezioro Turkusowe

zwane także jeziorem Szmaragdowym, zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego. Położone jest na wyspie Wolin, we wsi Wapnica w gminie Międzyzdroje. Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnez przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.
Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami Lubińsko – Wapnickimi, porośniętymi lasem oraz śródziemnomorską roślinnością. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz malowniczo położoną Wapnicę i Lubin.

 

Wolin: To miasto położone na wyspie Wolin, która jest jednym z największych archipelagów w Polsce. W Wolinie warto zobaczyć Muzeum Narodowe, które mieści się w zamku książąt pomorskich. W okolicy Wolina znajduje się także wiele pięknych plaż i kąpielisk .

Świnoujście: To miasto położone na wyspie Uznam, które słynie z pięknych plaż i kąpielisk. W Świnoujściu warto zobaczyć m.in. latarnię morską, kościół św. Anny oraz Twierdzę Świnoujście

Menu
Skip to content