W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko leczenie, ale także wypoczynek i relaks. W ciągu dnia, możesz skorzystać z animacji i innych atrakcji, które pomogą Ci zrelaksować się i zapomnieć o codziennych troskach. Wieczorem, zachód słońca to jest ukoronowanie dnia. 👑 Jeśli szukasz turnusu rehabilitacyjnego z dofinansowaniem z PFRON, to Ośrodek Zorza jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ośrodek oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dzięki temu, turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza jest dostęp-ny prawie dla każdego. W Ośrodku Zorza, turnus rehabilitacyjny to nie tylko czas na leczenie, ale także na romantyczne chwi-le we dwoje. Wspólnie, możecie podziwiać piękno Dziwnówka i zachwycać się niesamowitymi za-chodami słońca. Wieczorem, przy dźwiękach szumu fal, możecie spacerować po plaży, trzymając się za ręce i delektując się każdą chwilą patrząc sobie w oczy… 👀😻 Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zorza to także idealna okazja na odkrycie piękna Dziwnówka. W ciągu dnia, możesz skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wycieczki rowerowe, spacery po okolicy, czy rejsy statkiem. Wieczorem natomiast, odrobinę przyjemności doda wizyta w jednej z okolicznych kawiarni gdzie patrząc sobie w oczy i dotykając kolanami możecie przeżywać niesamowite chwile które się pamięta bardzo długo.… 🖊🖊

#SzczepimySię

#SzczepimySię

Szczepienie na COVID-19

może pomóc naszemu organizmowi rozwinąć odporność na ewentualne zakażenie wirusem Corona bez konieczności zachorowania. W przypadku najpopularniejszych szczepionek potrzebne są jednak dwie dawki.

Szczepionka mRNA, zawiera fragment materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2, który przekazuje naszym komórkom jedynie instrukcje dotyczące wytwarzania nieszkodliwego wirusowego białka S (tak zwanego „białka kolca”, które znajduje się na powierzchni koronawirusa). mRNA zawarty w szczepionce nie wbudowuje się do ludzkiego genomu, jest on wysoce niestabilny i dlatego już po kilku dniach nie ma śladu w naszym organizmie po szczepionce.

Po szczepieniu, organizm zwykle wytwarza limfocyty T i limfocyty B po kilku tygodniach. Dlatego możliwe jest, że osoba mogłaby zostać zarażona wirusem wywołującym COVID-19 tuż przed lub tuż po szczepieniu, a następnie zachorować, ponieważ szczepionka nie miała wystarczająco dużo czasu, aby zapewnić ochronę. Po szczepieniu mogą pojawić się niepożądane odczyny poszczepienne, ale są one zwykle krótkotrwałe, w tym:

– bóle mięśni, ból w miejscu w którym szczepionka została przyjęta, bóle głowy, brak apetytu, senność i inne , podobne.

Według ekspertów szczepionki mRNA na COVID-19:

  • Nie zakażają wirusem SARS-CoV-2.
  • Nie zawierają żywego wirusa wywołującego COVID-19.
  • W żaden sposób nie wpływają na nasze DNA ani nie oddziałują z nim.
  • Nie dostają się do jądra komórki, czyli tam, gdzie jest przechowywane nasze DNA (materiał genetyczny).
  • Komórka rozpada się i pozbywa się mRNA wkrótce po zakończeniu procesu wytwarzania białka (lub jego fragmentu).

Warto się szczepić, dziwne uczucie i ulga po przyjęciu szczepionki jest bezcenne,  dlatego bardzo polecam i zachęcam aby to uczynić. 

wpis: 14.02.2021: Po drugiej dawce jest jeszcze lepiej 🙂

Więcej informacji: Pytania i odpowiedzi – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Covid-19 a wyjazd na turnus rehabilitacyjny.
Menu
Skip to content